4 pomysły na praktyczne opakowania
Trend (a może już styl życia?) zero waste nadal mocno się trzyma. Czy można w tym duchu pakować też prezenty świąteczne? Sprawdziliśmy – można! Co więcej, takie opakowania nadają się też do ponownego wykorzystania i sprawdzą się w kuchni, spiżarni, sypialni lub jadalni. Nie będziemy trzymać tej wiedzy dla siebie – zapraszamy na przegląd 4 produktów, w które można zapakować prezenty pod choinkę!
1. Pakowanie prezentów po japońsku – owijka Furoshiki
Niezwykle interesującym pomysłem na zapakowanie prezentu jest wykorzystanie chusty Furoshiki np. marki Monbento. Co ważne, w ten sposób można zapakować przedmioty o nieregularnych kształtach, prezenty okrągłe/kuliste czy maskotki. Pakowanie upominków w japońskim stylu sprawdzi się więc wielu osobom!
Chusta Furoshiki ma spore rozmiary (model Monbento 50 x 50 cm), daje więc wiele możliwości. Przedmiot należy ułożyć na przecięciu przekątnych, jeden z rogów zawinąć zakładając końce pod prezent, a pozostałe 3 uformować/zawiązać w ozdobny węzeł.
Prezent pięknie wygląda (można jeszcze dodać do niego np. zawieszkę czy suszoną roślinę), a chusta Furoshiki nadaje się do ponownego wykorzystania m.in. jako lunchbag, serweta, apaszka czy podkładka pod talerz.
2. Pakowanie prezentów bez taśmy – metalowa puszka
Wszelkie pudełka na prezenty to praktyczny sposób opakowania zwłaszcza przedmiotów o nieregularnych kształtach, jak m.in. zabawki. Jeszcze lepiej posłużą do tego celu metalowe puszki – mają solidniejsze i bardziej trwałe niż karton ścianki, można je potem wykorzystać np. do przechowywania sypkich makaronów, herbaty, kawy czy ciastek.
Posiadają przykrywkę z uszczelką, która zabezpiecza zawartość.
Puszki wykonane ze stali świetnie nadają się do zapakowania na prezent również produktów spożywczych np. pierników.
Pakowanie bez użycia taśmy i lądującego później w koszu papieru? Metalowa puszka np. marki Typhoon sprawdzi się idealnie! Dopasowana stylem do wystroju kuchni osoby obdarowanej gwarantuje, że nie zostanie zapomniana.
Puszkę wystarczy przewiązać szeroką, czerwoną lub brokatową wstążką, dodać bilecik i prezent pod choinkę gotowy!
3. Pakowanie prezentów bez pudełka – szklany słoik
Podobnym pomysłem na kreatywne pakowanie prezentów jest wykorzystanie szklanych słoików np. marki Kilner. Warto podkreślić, że naczynia te mają rozmaite kształty np. nawiązujące do estetyki vintage czy pękate z dopasowanymi pokrywkami z uchwytem, dlatego takie opakowanie prezentuje się bardzo stylowo.
Co można zapakować do słoika Kilner?
Mniejsze naczynia z zamknięciem typu weck sprawdzą się do podarowania własnoręcznie przygotowanych drobnych słodyczy np. krówek czy pralinek. Większe modele mogą mieścić np. zestawy do pielęgnacji (maseczki, małe mydełka itp.) czy komplety do organizacji czasu wolnego (np. zestaw do szycia).
Po świętach słoiki Kilner znajdą swoje miejsce w kuchni – do przechowywania przypraw czy produktów sypkich. Można je również postawić w spiżarni czy sypialni np. na produkty do włosów czy monety.
4. Pakowanie prezentów zero waste – pojemnik silikonowy
Czy warto zrezygnować z generujących śmieci opakowań? Tak!
Inspiracją do zapakowania prezentów w duchu zero waste są również silikonowe pojemniki Zip Top. Same w sobie są estetyczne – mają proste kształty, są solidne i posiadają strunowe zamknięcie. Półprzezroczyste ścianki sprawiają, że zawartość jest od razu widoczna.
Silikonowe pojemniki Zip Top sprawdzą się do opakowania m.in. słodyczy lub ciastek, mieszanki herbaty z zaparzaczką, ulubionej kawy ze smakowym syropem czy etnicznej biżuterii.
Do takiej torebki (która wyglądem przypomina te popularne papierowe) wystarczy dodać ozdobną kokardę lub rozetę i już można postawić ją pod choinką.
Po rozpakowaniu pojemnik nadaje się do przechowywania produktów sypkich, żywności, topienia czekolady czy prażenia kukurydzy.
Prezenty świąteczne nie muszą być zapakowane w papier czy komercyjne torebki. Warto wybrać opakowania, które później się przydadzą, jak np. słoiki, puszki, owijki czy silikonowe torebki. Przybrane tematyczną dekoracją (bombką lub kokardą) prezentują się równie stylowo, co dobrej jakości torebka papierowa, a można je ponownie wykorzystać m.in. w kuchni.
Wyposażenie apartamentów premium z marką WMF
Eleganckie apartamenty dla gości – zarówno prywatnych, jak i tych będących w delegacji – muszą...
Dna indukcyjne Moneta – rodzaje
Co decyduje o sukcesie produktów marki Moneta? Z pewnością rodzaje innowacyjnych powłok...
Kolekcja dla dzieci Little Lund London
Brytyjska marka jest znana głównie z butelek termicznych o kultowym kształcie kręgli oraz kubków i...